25 Haziran, 2024
Modern kadınların favorisi uzun etekler

Etekler, kısasından uzununa, kalem modellerinden kabarıklarına her devirde olduğu gibi günümüz modasında da yeri kemikleşmiş giyim ürünleridir. İş yaşamında, günlük hayatta veya herhangi bir gece gezmesinde şık olmak için doğru eteği uygun bir bluzle birleştirmek, altına uygun topuklu ayakkabıyı seçmek yeterli olacaktır. Pantolonun maskülenliğinden sıkıldığınız her anda size kadınlığınızı hatırlatacak uzun etekler; kumaşlarına, kesimlerine ve renklerine göre sezonun trendleri arasında. Bu sezon günlük hayatta uzun etek modelleriyle, iş hayatında ise kumaş uzun etek çeşitleriyle sıklıkla karşılaşabilirsiniz.

Hem rahat hem şık

Uzun etekler 2014-2015 Sonbahar/Kış etek trendleri arasında geliyor. Özellikle pileli etekler, çalışan kadınların tercihi olmakta. Romantik ve feminen ruhu temsil eden pileli etekler, zarif duruşu, elegan tarzı ile hanımların tercihi olmakta.  Mevsim ne olursa olsun bu zarif etek modelinden asla vazgeçemiyoruz. Şehrin yorucu ve yoğun temposunda rahat kullanımı ve şıklığı ile bu sezon pileli etek trendi daha da artmakta.

 

Kombini tamamlayacak zarif ve şık parçalar

Sadelikten ve zarafetten vazgeçemeyenlerdenseniz, gardırobunuzda bu kışın trendi olan bu zarif etek modelini mutlaka bulundurmalısınız.  Özellikle kombin yapmakta size kolaylık sağlayacaktır. Tek renk bir ceket ya da zarif tek renk bir gömlekle pratik bir kombin yapabilirsiniz. Zarif bir topuklu ayakkabı ve şık bir çanta ise kombininizi tamamlayacak en önemli aksesuarlar.

Uzun eteklerde trend canlı renkler 

Kadınlar uzun etekleri, kısa eteklere oranla daha rahat ve daha kullanışlı olduğu için daha fazla tercih ediyor. Uzun etek modelleri eskilerdeki modellerden tamamen bağımsız şekilde fazlasıyla modern ve şık tasarlandı. Özellikle yaz aylarında neon renklerde uçuş uçuş uzun etekler ve altına şık sandaletler sezonun en popüler modellerinden. Uzun etek modellerinde en trend renkler ise mavi, sarı, yeşil gibi genelde canlı renkler. Neon renkler geçen sezon olduğu gibi bu sezon da fazlasıyla revaçta.

Uzun etek modellerinde etek boyu kişinin zevkine göre değişebiliyor. Bazı etekler yerlere kadar uzarken, bazı etekler ayak bileklerinin üzerinde bitiyor. Bunun yanında diz hizasındaki etekler de fazlasıyla tercih ediliyor.