24 Haziran, 2024
Yaz bakımının altın kuralları

Yazın gelmesiyle giysilerimizin, yiyeceklerimizin değişmesi, vücudumuzun bakım ihtiyaçlarını da farklılaştırır. Mevsimsel değişimler cildimizi etkiler, bu nedenle yaz aylarında makyaj ve bakım alışkanlıklarının da değiştirilmesi gerekir. Evoria dikkat etmeniz ve özen göstermeniz gereken yaz bakım kurallarını açıklıyor.

Bronzlaşmanın altın kuralı

Yaz aylarında kuru olan cildiniz bronzlaşmak istediğinizde daha büyük tepkiler vererek pul pul dökülür. Bronzlaşmak için, öncelikle cildinizin tazelenmesi gerekir. Bunun için cildi keselemek ölü derilerden arındırmak gerekir. Kese yaptıramıyorsanız, vücut peelingi yaparak ölü derilerden kurtulabilir, cildinizin nem dengesini koruyabilirsiniz. Evoria uzmanları vücudunuza kolayca uygulayabileceğiniz ve sizi ipeksi bir tene kavuşturacak olan Shiseido Body Care Refining Body Exfoliator vücut peelingini öneriyor.

Evoria uzmanları bronzlaşırken doğru ürünlerin kullanılması gerektiğini belirtiyor. Yanlış ürün seçimi vücutta lekelere, çizik gibi görünen ve dalgalanmalı bronzlaşmaya sebep olur. Kullanılan ürün sizi hem güneşin zararlı ışınlarından korumalı hem de sağlıklı bronzlaşmanıza yardımcı olmalıdır. Evoria, sağlıklı bronzlaşmak için Lancaster Tan Deepener SPF 6 bronzlaştırıcıyı öneriyor.

Evoria uzmanları bronzlaştıkça cildinizin bedeninizle aynı tonu yakalaması gerektiğini vurguluyor. Makyaj yaparken, cildinize ve cilt renginize uygun bir ürün kullanılmalı. Parıltılı ve bronzluk veren ürünler tercih edilmeli. Bunu için Physicians Formula’nın bronzluk veren pudrasını kullanılabilir.

Hacimli ve kolay şekil alan saçlar

Havuz, deniz, güneş, kum ve rüzgar saçlarınızın nemini kaybetmesine sebep olur. Yaz aylarında saçlara nemi yoğun bir bakım uygulanmalı. Yazın saçlarınıza gereken nem bakımını yapmadığınızda saçlarınız yıpranmış, kurumuş, hacimsiz görünür. Taranması kolay, şekil alan, canlı ve parlak saçlar için yoğun nem yüklemesi yapan kremler kullanılabilinir. Evoria’nın önerisi olan Bonacure Moisture Kick nem yükleyici bakım spreyi saçlarınıza kaybettiği nemi geri kazandıracaktır.

Yazın saçınıza deniz dalgalarına benzer dalgalar verebilirsiniz. Kökten uca bakım yaptığınız saçları yıkarken, yoğun hacim veren bir şampuan tercih edilebilir. Ardından şekil vermek için maşa ile dalgalar yaratın. Hacimli şampuan sayesinde gür ve kolay şekil alan saçlara kavuşursunuz. Evoria bu konuda John Frieda Luxurious Volume hacim kazandıran şampuanı öneriyor.

Atkuyruğu modeli yaz sıcağında saçların enseden toplanmasını sağladığı için oldukça sık kullanılan bir modeldir. Saçların arkadan yoluk, kötü ve bakımsız görünmesini istemiyorsanız kabarmayı, elektriklenmeyi önleyen John Frieda Friz Ease fön sabitleyici spreyi kullanabilirsiniz.

Pürüzsüz bir ciltle iyi görün iyi hisset

Güneş kremleri sadece güneşten korunmanıza yardımı olurken, güneş koruyucu özellikli vücut kremleri ise hem güneşten korunmanızı hem de cildinizi nemlendirmenizi sağlar. Cildinizin daha esnek ve pürüzsüz bir görüntü kazanması için Evoria, Lancome Genifique Soleil Skin Youth UV Protector vücut kremini kullanmanızı öneriyor.

Güneşin bedeninizde bıraktığı en önemli işaretlerden biri de lekelerdir. Evde ölü hücrelerden arınmak için her ne kadar peeling yapsanız bile koyu lekelerden kurtulamazsınız. Koyu leke görünümlerinden kurtulmak için Clinique Even Better koyu leke serumunu kullanabilirsiniz.

Bikini bölgesinin ve ayaklarınızın bakımını ihmal etmeyin

İster deniz kenarında, ister havuz başında, ayaklarınızın sert ve kuru görünmesi rahatsız edicidir. Kendinizi kötü hissetmenize neden olur. Ayak bakımında ilk adım çatlamaya eğimli ayakları nemlendirmek ve bakım yapmaktır. Evoria Natura House Pedyx ayak bakım kremini öneriyor.

Evde oturup acı içinde ağda yapabilirsiniz veya jiletle bikini bölgesini alarak, daha fazla ve kalın çıkmasına neden olabilirsiniz. Evoria epilasyon makinelerinin, tüylerden kurtulmak için oldukça büyük kolaylık sağladığını belirtiyor. Braun Silk-épil 7 SkinSpa suda kullanılabilir özelliği ile tüylerden kurtulmanızı sağlar.