25 Haziran, 2024
Vakko İlkbahar/Yaz 2014

İlkbahar/Yaz 2014 sezonunda Vakko Kadını pastel tonların parıltılı kumaşlardan güç aldığı, canlı renklerin ise enerjilerini ortaya koyduğu koleksiyonlar içinde kendi ışıltısını yansıtıyor.

‘Kişiye özel duruşuyla fark yaratan Vakko Erkek hazır giyim koleksiyonu ince düşünülmüş her detayında rafine şıklığın güncel tanımını yapıyor.

Doğal renkler ve pastel tonlar, Vakko Kadın İlkbahar/Yaz 2014 koleksiyonundaki sessiz hakimiyetlerini sedef ışıltı keten, triko ve ipek kumaşlardan güç alarak pekiştiriyor. Bej ve pudra renklerinin mevsimin enerjisini simgeleyen oranj,turkuaz ve fuşya gibi canlı tonlarla yan yana gelerek güçbirliği yapması ise, koleksiyonda yeni renk kombinasyonlarını oluşturuyor. Jean’ler üzerinde parlak baskılar; gümüş,altın ve bakır tonlarında aksesuarlar… Metalik renkler gündüzden geceye geçişi hızlandırmak için var. Beyaz ise bu sezon salt ve sofisike ağırlığını gündüzden alıp geceye taşıyor.

Vakko Erkek İlkbahar/Yaz 2014 koleksiyonu, el işçiliği ile hayata geçen takım elbise ve ceketler ile hazır giyime yeni ve lüks bir yorum getiriyor. Farklı ipliklerin karışımı ile elde edilen çok özel dokular gri lacivert ve yeşil renklere zemin oluştururken kimiz zamanda irili ufaklı ekoseler ile buluşuyor. Yelekler günün her saati modern sıklığın göstergesi. Deniz ve denizcilerden ilham alan ren ve desenler ise, sezonun habercisi…