15 Haziran, 2024
Yaza Özel 10 Pratik Makyaj Önerisi

Yaz mevsiminde detaylı makyaj yapmak yerine bazı pratik hamlelerle hem göz alıcı hem de bakımlı görünmek mümkün. Sade bir makyaj eşliğinde uyguladığınız etkili hilelerle yaz aylarında güzelliğinizle dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. İşte yaza özel pratik makyaj önerileri:

1. BB kreme şans verin

BB kremler yaz aylarında cildi nemlendirmek ve hafif bir renk vermek için en etkili güzellik ürünlerinden biri. Cilt tonunuza uyan bir BB krem edinerek özellikle yaz akşamlarında cildinize hafif bir renklendirme yapabilirsiniz.

2. Renkli rujla canlanın

Yaz mevsimi demek bronz bir cilt demek. Bu nedenle bronz cildinizle mükemmel bir uyum sağlayacak olan canlı ve iddialı ruj renklerine yönelebilirsiniz. Mercan kırmızı ve parlak bir pembe tonu sizi oldukça havalı gösterebilir. Makyajınızda çarpıcı bir ruj seçiyorsanız başka bir makyaj ürününe ihtiyacınız yok.
 

3. Bronz allıkla renklenin

Cilt tonunuzu öne çıkarmak isterseniz hafif yanık cildinizle uyumlu olan ve yanaklarınıza ışıltı katan bronz renkli allıklardan faydalanabilirsiniz.

4. Su bazlı nemlendiricileri ihmal etmeyin

Doğallıktan yanaysanız bronz teninizin üzerine su bazlı nemlendiricinizi uygulayarak tüm gün güneşte kuruyan cildinize ferah bir dokunuş katabilirsiniz.

5. Renkli lipstick edinin

Doğallığı sevenler için yaz aylarında renkli lipstick’ler oldukça işe yarıyor. Doğal bir renklendirme yapan renkli lipstickerle hoş dudaklara sahip olabilirsiniz.

6. Waterproof maskara

Yaz aylarında maskara kullanımı riskli olsa da bu sorunu waterproof maskaralarla halledebilirsiniz. Kaliteli bir ürün tercih ederek nemli havada ve plajda dahi maskaranızla bakışlarınıza çekicilik katabilirsiniz.

7. Işıltılı pudra

Bronz ışıltılara sahip pudralarla yaz akşamlarında ışıl ışıl bir görünüme kavuşabilirsiniz. Işıltılı pudralarla cilt renginizi sabitleyerek dengeli bir görünüm yakalayabilirsiniz.

8. Krem far olmazsa olmaz

Yaz aylarında renkli krem farlar yardımı ile ıslak ve ışıltılı bir görünüm yakalayarak makyajınızda yaz mevsiminin ruhuna uygun bir tarz yaratabilirsiniz. Krem farlarınızı metalik renklerde seçerek yaz partilerinde dikkat çekici olabilirsiniz.

9. Şeftali renkli allık

Bronz allıklardan hoşlanmayanlar için şeftali tonlarında bir allık uygulamak yanaklara hoş bir renk verebilir.

10. Renkli göz kalemi

Mavi, yeşil veya mor gibi iddialı renklere sahip olan göz kalemleri ile makyajınızda fark yaratabilirsiniz. Yaz mevsiminin cıvıl cıvıl moduna uygun olan bu göz kalemleri ile hoş bakışlara sahip olabilirsiniz.