15 Haziran, 2024
Sarışın mı esmer mi?

\”Saçlarının rengini değiştirenler, tercih ettikleri renkle kimliklerini de değiştirmiş oluyorlar.\” Bu, kadınlardan sarışın bir bomba yaratmak niyetinde olan erkeklerin hayallerinden biri değil, bilimsel bir psikolojik araştırmanın sonucu. Kadının kullandığı saç rengi aynı zamanda onun kimliğini, bireyselliğini sorgulayan bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden de giderek birçok kadın saç rengiyle daha sık oynamaya başlıyor.

Bu değişimin en bilinen nedenlerinden biri yeni bir yaşama sevinci kazanmak. Esmer kadınlar kendilerini sıcakkanlı, hassas ve zeki olarak tanımlarken, buna karşın sarışınlar daha canlı, çekici ve baştan çıkarıcı olduklarına inanıyorlar.

Hangi renk en çok kime yakışıyor?

Sarı saç geçmişten günümüze en dikkat çekici renk olarak tarihe geçmiştir. Bazen şık ve seksi, kimi zaman da soğuk, uzak ama aynı zamanda romantik olarak algılanmıştır. Peki, sarı rengin farklı tonları en çok kime yakışıyor?
 

Uzmanlara göre çocukluğunda sarışın olanlar, büyüdükçe koyulaşan saçlarını doğru tonla yeniden açtıklarında doğal bir görüntü yakalıyorlar. Diğer saç tonlarından sarışınlığa terfi etmek isteyenler için ise kural aynı: Pembe, açık ten rengine sahip olanlar için en ideali kül rengi tonları. Esmer tenliler ise bal, karamel ya da altın gibi sıcak tonlarla uyumlular.

Kahve tonları baştan çıkarıyor!

Bugüne dek koyu renk saçları çekici bulmayanları konuyla ilgili olarak yeniden düşünmeye çağırıyoruz. Şık görüntüsü, dikkat çekici ve seksi duruşuyla beğeniliyor. Kahverengi saçlı kadınlar normal ve sıradan bir görünümde algılanırken, artık bu karakterler pozitif özellikleriyle yüceltiliyor. Genetik olarak kahverengi saç, sarı ve siyahın karışımından ortaya çıkıyor. Sayısız ara tonları ise görsel bir çeşitlilik sağlıyor. Kahverengi saçların en çok kimlere yakıştığı sorusunun cevabı ise iç açıcı; Herkese…