18 Temmuz, 2024
Saçlarımıza kış bakımı

Saç dökülmelerini önlemek için öncelikle B6, B12, C, E vitaminleri açısından zengin, aynı zamanda kalsiyum, magnezyum, çinko, bakır, demir gibi mineralleri içeren bir beslenme düzenine geçebilirsiniz. Örneğin protein ihtiyacınızı fasulye, mercimek, yumurta, peynir, yağsız yoğurt ile karşılayabilir, A vitamini ihtiyacınız için yeşil yapraklı sebzelere ve taze fasulyeye ağırlık verebilir, E vitamini için ise her gün bir avuç ceviz, fındık ya da badem tüketebilirsiniz. Elbette multi-vitamin de alabilirsiniz.
Özellikle çevresel etkiler nedeniyle azalan saç yapı taşı keratini yerine koymanız da gerekir. Bunun için saçlarınıza keratin bakımı yaptırabilir veya keratin içeriği yoğun ürünler kullanabilirsiniz. Saçınızı iyice yıpratacak boya, fön, maşa ve düzleştirme gibi işlemlerinden bir süreliğine uzak durabilirsiniz. Ayrıca saçlarınızı her gün değil, gün aşırı yıkamalısınız; bu şekilde saç derinizdeki koruyucu bakterileri yok etmemiş olursunuz. 
Saçınıza kaybettiği nemi geri kazandırmak, canlandırmak ve saç dökülmelerinin önüne geçmek için nemlendirme özelliği yüksek, mineral ve vitamin açısından zengin saç bakım ürünleri kullanmanız da çok önemli.
Thalia Natural Beauty’den sonbahar önerileri
Yüzde 100 doğal ve yüzde 100 inovatif Thalia Natural Beauty, tüm şampuanlarında 24 çeşit bitkinin karışımından elde edilen patentli PhytoComplex AHL® isimli bitkisel aktife yer veriyor. Bu aktif, saç dökülmelerine karşı özel olarak geliştirildi.  
Thalia Natural Beauty Aloe Vera Serisi Onarıcı ve Nemlendirici Bakım Şampuanı ve Saç Kremi: Şampuan, özellikle kuru ve boyalı saçlara benzersiz bir bakım sunup nemlendirir, kepek, kırılma ve saç derisi sorunlarıyla mücadele etmeye yardımcı olur, saç köklerinin dayanıklılığının artmasını ve sağlıklı uzamasını teşvik eder. Saç kremi ise saçlarınızı onararak canlanmasına yardımcı olur, saç kırıklarını giderir, saç köklerinizin dayanıklılığını artırır, saçınızın daha sağlıklı uzamasını teşvik eder, kepekle mücadele eder.  
Thalia Natural Beauty Sakura Şampuan ve Sakura Saç Maskesi: Her iki ürün de içeriğindeki besleyici özlerle saçınıza yoğun nem kazandırır, kuruluk ve hacim eksikliği gibi saçlarda görülen yaşlanma bulgularıyla mücadele eder. E vitamini ve provitamin B5 ile saçınızı besler, bisabalol yağıyla saç tellerinizin onarımına destek olarak dış etkenlere karşı tam bir bariyer oluşturur. Çevresel etki, boya ve föne bağlı hasarlarda ise saç yüzeyinin pürüzsüzlüğünü artırır.
Thalia Natural Beauty Organik Argan Yağlı Saç Maskesi: Ürün saç dökülmesini engeller, saça yumuşaklık ve ipeksi bir parlaklık kazandırır, saçlardaki düğümlenmelere engel olur, fön ve düzleştirme gibi işlemlere sık sık maruz kalan saçlardaki kırılmaları onarır, saçı yeniden yapılandırır, kepeklenmeyi önler, saçı kökten uca ağırlaştırmadan besler, saç uzamasını hızlandırır, saça şekil vermeyi kolaylaştırır.
Thalia Natural Beauty Saç Dökülmesine Karşı Etkili Sarımsak&Ginseng Bitkisel Şampuan: Sarımsak saç dökülmesini azaltır, yeni saçların çıkmasını destekler, kırılmaları giderir ve saçı parlatır. Ginseng ise saçları korur, yıpranmış saçlara bakım yapar, saçın daha hızlı uzamasını destekler, saç derisini temizler, saçın parlaklığını artırır. Şampuan, bu iki özel ürünle saç köklerini güçlendirir ve yoğun saç dökülmelerinin azalmasına yardımcı olur.
Thalia Natural Beauty Saç Dökülmesine Karşı Etkili Lavanta&Adaçayı Özlü Bitkisel Şampuan: Ürün bir yandan saç dökülmesini engellerken, öte yandan saç derisinin yağ dengesini koruyarak saçınıza canlılık ve dolgunluk kazandırır. Lavanta ve adaçayı tarih boyunca saç dökülmesi, saçkıran ve hatta kellik için kullanılmıştır. Mis kokulu lavanta ayrıca saçınızı gürleştirir ve yumuşatır, kepek oluşumunun önünde durur. Adaçayı ise kırık saçların onarılmasını destekler ve saçınızın daha parlak görünmesini sağlar.
Thalia Natural Beauty Coconut Oil Besleyici ve Onarıcı Bakım Şampuanı: Ürün, Hindistan cevizinin vitamin ve mineral içeriğinden aldığı güçle saç köklerini besleyerek onarır, saçların daha çabuk ve güçlü uzamalarını sağlar, saç tellerini kalınlaştırır, saç derisini temizler, kepeklenmeyi ve koparak dökülmeleri engeller. Hindistan cevizi yağının bir özelliği önce ısınan, sonra da soğuyan ve buharlaşmayan bir yapıya sahip olması; bu yapısı nedeniyle saçları ve saç diplerini yoğun bir şekilde nemlendirirken nemin dışarı çıkmasına izin vermez.